Human Rights Watch

multimedia newsroom

འགྲོ་བ་མིའི་ཐོབ་ཐང་ལྟ་ཞིབ་ཁང་གི་བོད་དོན་སྙན་ཐོ།

རྒྱ་ནག་གཞུང་གི་སྐད་གཉིས་སློབ་གསོའི་སྲིད་ཇུས་ཟེར་བ་དེས། བོད་ཡིག་གི་བསླབ་གཞིའི་མདུན་ལམ་ལ་ཉེན་ཁ་ཕྲད་པ།

Wednesday 04 March 2020


རྒྱ་ནག་གཞུང་གིས་ “སྐད་གཉིས་སློབ་གསོ” ཡི་སྲིད་ཇུས་དེས་བོད་ཀྱི་སློབ་ཆུང་ཁག་ལ་བོད་སྐད་བསླབ་གཞིའི་སློབ་ཁྲིད་ནུས་མེད་དུ་གཏོང་བར་སྐུལ་འདེད་བྱེད་བཞིན་ཡོད་པའི་སྐོར་གྱི་སྙན་ཐོ་དེ་འགྲོ་བ་མིའི་ཐོབ་ཐང་ལྟ་ཞིབ་ཁང་གིས་དེ་རིང་འགྲེམ་སྤེལ་བྱས་ཡོད།བོད་རང་སྐྱོང་ལྗོངས་དང་དེ་མིན་གྱི་བོད་རིགས་ས་ཁུལ་ཁག་ལ་འདས་པའི་ལོ་ངོ་བཅུ་ཕྲག་གི་རིང་སྲིད་ཇུས་དེ་ལག་ལེན་བྱས་ཏེ་བོད་ཡིག་སློབ་ཚན་ཕུད་དེ་མིན་སློབ་གྲྭའི་སློབ་གསོའི་གནད་རིམ་ཡོངས་སློབ་ཁྲིད་རྒྱ་སྐད་ཐོག་ནས་བྱེད་པར་འཕེལ་རྒྱས་བཏང་ཡོད། ཤོག་གྲངས་xxxཡོད་པའི་ “བོད་ནང་རྒྱ་ནག་གཞུང་གི་སྐད་གཉིས་སློབ་གསོའི་སྲིད་ཇུས་ཟེར་བ་དེས། བོད་ཡིག་གི་བསླབ་གཞིའི་མདུན་ལམ་ལ་ཉེན་ཁ་ཕྲད་པ།” ཞེས་པའི་སྙན་ཐོ་འདིས་རྒྱ་ནག་གཞུང་གིས་བོད་ནང་སློབ་གསོའི་གོ་སྐབས་ཡར་རྒྱས་གཏོང་བ་ཡིན་ཁུལ་གྱི་༼བོད་ནང་གྲངས་ཉུང་མི་རིགས་ཀྱི་༽་སློབ་གསོའི་ཐོབ་ཐང་ཉམས་གུད་དུ་བཏང་བར་ཞིབ་དཔྱད་བཏང་ཡོད། མངོན་གསལ་རྒྱས་བཅད་ཀྱི་སྐད་གཉིས་བུ་བཅོལ་ཁང་དུ་བོད་རིགས་ཀྱི་བྱིས་པ་རྣམས་རྒྱ་སྐད་སྦྱོང་དུ་འཇུག་པ་དང་། རང་ལོ་གསུམ་ནས་“མི་རིགས་མཐུན་སྒྲིལ་ཤུགས་གནོན་བྱེད་པ་”ཞེས་པའི་མིང་ཐོག་ནས་སྲིད་གཞུང་གི་ཆབ་སྲིད་དྲིལ་སྒྲགས་རྣམས་མྱོང་དུ་འཇུག་གི་ཡོད།སྲིད་ཇུས་འདི་དག་ནི་ཤིས་ཅིང་ཕིང་གི་འགོ་ཁྲིད་འོག་གྲངས་ཉུང་མི་རིགས་ལ་“སིམ་འཛུལ”་བྱེད་པའི་སྲིད་ཇུས་ཞིག་དར་ཁྱབ་དུ་ཕྱིན་པ་མངོན་གྱི་ཡོད།

MORE LATEST NEWS
ALL STORIES

Philippines: Lasting Harm to Children from ‘Drug War’

Wednesday 27 May 2020

Length 04:16

4 0 0 0 0 0
Venezuela: Urgent Aid Needed to Combat Covid-19

Tuesday 26 May 2020

Length 01:35

1 0 0 0 0 0
Myanmar: Imagery Shows 200 Buildings Burned

Monday 25 May 2020

0 0 0 0 4 0
Burkina Faso: Armed Islamists Attack Education

Tuesday 19 May 2020

Length 01:00

1 0 6 0 0 0
If Not Now, When?

Thursday 07 May 2020

Length 03:36

3 0 10 0 0 0
Into the Abyss

Monday 04 May 2020

Length 00:50

5 0 5 0 2 0
Greece: Refugees Working to Protect Moria Camp from Covid-19

Wednesday 22 April 2020

Length 02:16

1 0 0 0 0 0
Guinea: Dam Displacement Destroys Livelihoods

Thursday 16 April 2020

Length 02:12

2 0 0 0 0 0
Zimbabwe: Unsafe Water Raises COVID-19 Risks

Wednesday 15 April 2020

Length 03:51

3 0 0 0 0 0
Kids Talk Coronavirus

Thursday 09 April 2020

Length 02:20

1 0 0 0 0 0
COVID-19 Response Update

Tuesday 07 April 2020

Length 02:01

1 0 0 0 0 0
Latin America: Cut Prison Crowding to Fight COVID-19

Thursday 02 April 2020

Length 00:55

1 0 0 0 0 0
COVID-19 : A Human Rights Perspective

Wednesday 01 April 2020

Length 01:57

1 0 0 0 0 0
Ohio, Texas Use COVID-19 to Stop Abortions

Friday 27 March 2020

Length 00:33

1 0 0 0 0 0
Hungary’s Orban Uses Pandemic to Seize Unlimited Power

Wednesday 25 March 2020

Length 01:00

1 0 0 0 0 0
People are Mobilizing to Help During the COVID-19 crisis

Monday 23 March 2020

Length 01:48

1 0 0 0 0 0
Egypt: Security Forces Disappear, Torture Children

Monday 23 March 2020

Length 02:30

1 0 4 0 0 0